• Za nami druga edycja pabianickiego marszu Nordic Walking „Forma na Piątkę”.

  W niedzielne przedpołudnie do lasu w Tereninie zjechało 150 osób z całej Polski chętnych do wzięcia udziału w imprezie. Mimo złych prognoz, pogoda dopisała.

  Organizatorem, podobnie jak w rok temu, była pabianicka grupa „Forma na Piątkę” przy wsparciu stowarzyszenia Wszystko Gra – Pabianice. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent miasta, medialny zaś Nowe Życie Pabianic i telewizja ProMOK.

  Uczestnicy marszu mieli do pokonania na czas dystans 12 km składający się z dwóch pętli po 6 km każda (w tej kategorii wystartowały 102 osoby). Natomiast pozostali, którzy nie chcieli poddać się klasyfikacji, mogli pokonać trasę 6 km rekreacyjnie.

  Głównym sędzią zawodów był utytułowany instruktor nordic walking Krzysztof Człapski. Rozgrzewkę poprowadził dyrektor marszu Mirosław Frankiewicz. Pomiaru czasu dokonywała firma InessSport.

  Pierwszy na mecie był Sławek Kacprzak z Justynowa (1:20:09), drugi Michał Osiński z Łodzi, a trzeci Ryszard Cyran z Sędziejowic. Najlepszy z pabianiczan Piotr Olejniczak (Forma na Piątkę) był szósty. Wśród kobiet najlepszą okazała się pabianiczanka Anna Ścibut (Forma na Piątkę) – 11. miejsce. Najmłodszymi uczestnikami marszu byli Dominika Olejniczak i Marcin Ciemnoczołowski z Pabianic, najstarszą Jadwiga Kowalewicz.

  Na mecie na uczestników imprezy oprócz medali i pucharów czekała ciepła grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodkości przygotowane przez członków grupy Forma na Piątkę. Można też było, uczestnicząc w loterii, wygrać atrakcyjne upominki ufundowane przez licznych sponsorów. Niespodzianką okazał się urodzinowy tort oraz szampan przygotowany dla jednego z uczestników z Wrocławia.

  Trasę marszu zabezpieczali wolontariusze z PCK, Ochotnicza Straż Pożarna z Piątkowiska oraz Społeczność Rowerowa z Pabianic. O bezpieczeństwo podczas przemarszu (przygotowanie szlaków) zadbało Nadleśnictwo Kolumna. Nad zdrowiem czuwał Ochotniczy Sztab Ratunkowy z Pabianic. Impreza mogła się odbyć dzięki licznym sponsorom oraz wielkiemu zaangażowaniu członków Forma na Piątkę. Spisali się na pięć i już przygotowują się do kolejnej edycji.

  Udostępnij