• W sobotę, 22 września, po godzinie 19.00 kierujący BMW, 25-letni mieszkaniec gminy Dłutów, jadąc od Dłutowa w kierunku miejscowości Tążewy, potrącił przechodzącego przez jezdnię 72-latka, również mieszkańca gminy.

    Pieszy wszedł na jezdnię z drogi gruntowej. Został potrącony. Na miejsce natychmiast przyjechało pogotowie ratunkowe, które podjęło akcję reanimacyjną. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, nie udało się uratować 72-latka. Kierujący BMW był trzeźwy. Zwłoki zabezpieczono do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

    Zaczęła się jesień. Szybciej zapada zmierzch. Policjanci przypominają pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.

    Noszenie odblasków – apelują policjanci – w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszych na drodze w każdych warunkach. Proszą również kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę i o to, aby pamiętali, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości.

    Udostępnij