• W Pabianicach kulminacją Tygodnia Zrównoważonego Transportu był piknik na Lewitynie z okazji Dnia bez Samochodu.

    Przez cały tydzień (16-22 września) prowadzona była akcja „Książka w drodze”, czyli mobilna biblioteka dostępna w wybranych autobusach MZK. Do dyspozycji pasażerów były książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odbyła się również piąta edycja konkursu „Kolorowy Bilet”. Zwycięski projekt będzie wydrukowany w nakładzie 30 tys. egzemplarzy i wprowadzony do dystrybucji.

    Kulminacją był sobotni piknik na Lewitynie. Tematem tegorocznej edycji była multimodalność „Przesiadaj się i jedź”. Atrakcji na pikniku nie zabrakło. Najmłodsi uczestniczyli w konkursach dla dzieci i korzystali z wielkoformatowej gry planszowej z wiedzy o ruchu rowerowym, dużym zainteresowaniem cieszyły się też alkogogle i trasa z przeszkodami

    Największym hitem tegorocznego pikniku był „owocorower”. Chętnych do miksowania owoców za pomocą siły własnych nóg nie brakowało. Rower ani na chwilę nie stał pusty. Siłacze mogli sprawdzić siłę swoich mięśni podczas przeciągania autobusu, a miłośnicy dwóch kółek u strażników miejskich znakowali swoje jednoślady.

    Udostępnij