• Pabianiczanin Jędrzej Lewandowski, syn Ewy i Marcina, szef „Zielonej Górki”, zajął 5. miejsce w konkursie „Trofeo Pulcinella” w kategorii Pizza Napoletana w Neapolu we Włoszech.

    Czwarta edycja konkursu organizowanego przez stowarzyszenie „Mani d’Oro”, któremu przewodniczy mistrz pizzy Attilio Albachiara, odbyła się 24 i 25 września. Stu uczestników z całej Italii, w tym kilku obcokrajowców i nasz Jędrzej (na zdjęciu – pierwszy z prawej), uczestniczyło w zmaganiach w dwóch kategoriach: Pizza Napoletana (tradycyjna) oraz Pizza Contemporanea (współczesna). Na ostateczną ocenę składał się wynik pisemnego testu oraz ocena profesjonalnego jury, w którym zasiadali znawcy włoskiej pizzy oraz restauratorzy, między innymi Antonio Starita, Luciano Sorbillo czy Enzo Esposito.

    Zamiłowanie do włoskiej pizzy Jędrzej Lewandowski ma od lat. Swoją pasję rozwijał w prestiżowej szkole L’Associazione Verace Pizza Napoletana w Neapolu. Jest też laureatem nagrody za najlepszą pizzę w konkursie zorganizowanym przez Dziennik Łódzki. Zdobyte teraz 5. miejsce napawa go dumą. Gratulujemy i czekamy na tę pizzę w Pabianicach!

    Udostępnij