• Pabianiccy uczniowie zdominowali okręgowe podsumowanie turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi 20 września została podsumowana na szczeblu okręgowym XV edycja turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Miło nam poinformować, że w kategorii: ilość oddanej w ramach turnieju krwi na jednego pełnoletniego ucznia szkoły, nasze szkoły i nasi uczniowie zdecydowanie dominowali. Na sześć miejsc cztery zajęły szkoły z naszego regionu. I tak: II miejsce w tej klasyfikacji zajęli uczniowie z II LO, III miejsce – uczniowie z Zespołu Szkół nr 3, IV miejsce – uczniowie z LO w Kolumnie. Na VI miejscu uplasował się Zespół Szkół nr 1. Na 32 sklasyfikowane szkoły z Łodzi i województwa łódzkiego nasze zajęły: IX miejsce – Zespół Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego Widzew, XIII miejsce – I LO i XIV miejsce – Zespół Szkół nr 2.
    Gratulacje finalistom złożyły Jolanta Chełmińska, członek Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK, oraz Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez marszałka województwa Witolda Stępnia.

Podczas XV edycji turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” uczniowie 32 szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego oddali 2.198 litrów krwi.