• Gdańsk to najbardziej rowerowe miasto w Polsce w 2018 roku. Tuż za nim plasują się Wałcz i… nasze Pabianice! Wyprzedziliśmy Warszawę i Poznań.

  Takie są wyniki zakończonej kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię” zorganizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Uczestnicy, w tym pabianiczanie, przejechali 75 milionów kilometrów na rowerach – to rekordowy wynik!

  Rowerowa rywalizacja rozpoczęła się 1 maja i trwała do końca września. Wzięło w niej udział ponad 200 tysięcy rowerzystów z całej Polski. Wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik kilometrowy dla swojego miasta. I jak co roku okazało się, że mniejsze nie dają za wygraną. W gronie laureatów znalazły się m.in. Wałcz i Pabianice.

  W 5 zwycięskich miastach Fundacja Allegro postawi parkingi rowerowe wraz z samoobsługowymi stacjami serwisowymi.

  Pokampanijny raport „Rowerowa Polska 2018” daje wiele ciekawych informacji o zwyczajach rowerowych w naszym kraju. Okazuje się, że najczęściej z roweru korzystamy nie w weekend, a we wtorek. Z tego może wynikać rosnąca popularność rowerów miejskich, z których korzystamy częściej niż z rowerów górskich czy trekkingowych. Najwięcej rowerzystów pokonuje w czasie jednego przejazdu średni dystans 9-10 kilometrów, natomiast weekendowe wycieczki są dłuższe (15-20 kilometrów). Jeździmy ze średnią prędkością około 16 km/h, natomiast w soboty średnia jest niższa (ok. 12 km/h). Być może wynika to z faktu, że w weekendowych wycieczkach towarzyszą nam dzieci albo częściej zatrzymujemy się w ciekawych przyrodniczo miejscach.

  Szczegółowy raport „Rowerowa Polska 2018” dostępny na: www.rowerowapolska.pl/raport

   

   

  Udostępnij