• Wystartowała druga edycja konkursu Avivy „Wiem, czym oddycham”. Dzięki niej w Polsce przybędzie kolejnych 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza.

    Po pierwszej edycji konkursu w województwie łódzkim pojawiło się 9 takich urządzeń. Do 27 października mieszkańcy mogą zgłaszać kolejne lokalizacje czujników. Na stronie www.wiemczymoddycham.pl każdy może zgłosić swą propozycję. Czujniki „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń, które można śledzić na komputerze (www.airly.eu) lub smartfonie.

    Kontynuujemy naszą inicjatywę, bo widzimy potrzebę uzupełnienia białych plam na mapie czujników oraz edukacji. Duży wzrost świadomości na temat smogu, jego źródeł i szkodliwości wpłynął na to, że walka z nim stała się sprawą ogólnospołeczną, mobilizując do działania władze i społeczności lokalne – mówi Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva.

    28 października rozpocznie się głosowanie internetowe, które potrwa do 5 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone 6 grudnia. 100 czujników zostanie zamontowanych w lokalizacjach z największą liczbą głosów. Im więcej głosów zdobędą miejsca z województwa łódzkiego, tym więcej czujników zostanie zamontowanych w naszym regionie.

    Szczegóły na www.wiemczymoddycham.pl

    Udostępnij