• Przedstawiciele 12 miast, które współtworzą Partnerską Inicjatywę Miast, spotkają się w Pabianicach, żeby rozmawiać o rewitalizacji.

  Partnerska Inicjatywa Miast (PIM) to program prowadzony i finansowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Polega na tworzeniu sieci miast, które będą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą w konkretnej dziedzinie (rewitalizacja, jakość powietrza, mobilność miejska), żeby wypracować wspólne modelowe rozwiązania.
  Pabianice zostały wybrane do Partnerskiej Inicjatywy Miast w sieci tematycznej – rewitalizacja. Od 9 do 11 października będziemy gościć partnerów z Katowic, Gdyni, Malborka, Ostródy, Gryfina, Stalowej Woli, Przemyśla, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa, Łosic i Świebodzic – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.
  Zasadą jest, że miasto – gospodarz, dzieląc się wiedzą i dobrymi praktykami, prezentuje lokalne dokonania na konkretnych przykładach. 10 października od godz. 9.00 przewidziano całodniową sesję warsztatową w hotelu Fabryka Wełny.
  Rozpocznie się ona od przedstawienia gościom pabianickich doświadczeń w rewitalizacji budynków dawnej fabryki włókienniczej Krusche & Ender, między innymi na przykładzie zespołu biurowo-hotelowego „Fabryka Wełny” i projektowanego zespołu rozrywkowo-handlowego „Tkalnia”, a także parku Słowackiego oraz projektu rewitalizacji bulwarów – dodaje rzecznik.
  11 października przewidziano wizytę studyjną w Łodzi i zapoznanie się z pilotażowym programem łódzkiej rewitalizacji.

  Udostępnij