• News will be here
 • Pociąg nowej generacji ma stoliki z planszami do gry, wygodne fotele, klimatyzowane wagony z wi-fi. Impuls 2 to zupełnie nowa jakość podróżowania.

  W sobotę przez ponad półtorej godziny pabianiczanie mogli obejrzeć nowy nabytek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – pociąg Impuls 2, który będzie woził nas od grudnia na trasie Łódź-Sieradz.

  Impuls 2 to prawdziwe cacko. Posiada klimatyzowane wagony, gniazda elektryczne, port USB przy siedzeniach, stoliki pod oknami, oświetlenie LED, defibrylator AED, wygodne siedzenia, miejsce na rowery i wózki oraz strefę dla dzieci z grą planszową na stoliku. To pociąg przyjazny osobom niepełnosprawnym, ponieważ posiada windy, miejsce do ładownia wózka oraz przypięcia. Jest również wyposażony w przestronne toalety.

  Promocja pociągu wypadła znakomicie. Pogoda dopisywała. Na podróżnych czekał poczęstunek. Dla dzieci przygotowano stoliki z malowankami, gadżety oraz quiz zakończony nagrodami. Można było zwiedzić kabinę maszynisty, zrobić sobie zdjęcie z konduktorką i przymierzyć konduktorską czapkę.

  Pociąg w trasę ruszy już w grudniu. Koszt całej inwestycji opiewa na 267 mln zł. Ponad 182 mln pochodzą z unijnego dofinansowania.

  Udostępnij