• Ta inwestycja Pabianickiego Centrum Medycznego znacznie poprawi komfort pacjentów. W wyremontowanej pracowni stanął nowoczesny aparat RTG.

  Decyzja o podjęciu tej inwestycji wynikała z troski o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów, ponieważ stary aparat RTG pracuje już 12 lat. Ponieważ był mocno wyeksploatowany, obarczeni byliśmy jego częstymi naprawami – powiedziała Agnieszka Owczarek, prezes zarządu PCM.

  Inwestycja kosztowała ponad milion złotych. Nowy aparat to wydatek ponad 730 tys. zł. Resztę kwoty przeznaczono na adaptację pracowni RTG. Sprzęt wzięto w leasingu, za który PCM co miesiąc będzie płacić ratę.

  PCM zapewnia, że zwiększy się komfort pacjentów. Kolejki na badanie mogą się skrócić, ponieważ szpital dysponuje poprzednim sprzętem, który będzie wykorzystany.

  Dziś szpital wchodzi na inny pułap świadczenia usług w tym zakresie, ponieważ mamy dwa aparaty RTG. Nawet w przypadku awarii jednego ciągłość będzie cały czas zachowana. Nie ukrywajmy, że jakość usług w PCM ciągle idzie do góry – dodał prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Nowy aparat ma regulowaną wysokość stołu, a pacjentów można diagnozować z każdej pozycji. To ogromny komfort dla osób niepełnosprawnych lub po ciężkich urazach, bowiem nie będzie trzeba przenosić ich na stół.

  Udostępnij