• Panattoni Europe zamierza wybudować w Pabianicach magazyny. Inwestycja ma stanąć do 2020 roku. Dla miasta oznacza to duży wpływ z podatków – około 2,5 do 3 mln złotych.

  Deweloper powierzchni przemysłowych – Panattoni Europe – od początku swojej działalności w Polsce zrealizował projekty o łącznej powierzchni ponad 5 miliona metrów kwadratowych, m.in. Panattoni Park Poznań, Bielsko-Biała, Teresin, Wrocław, Stryków. Teraz zainteresowali się Pabianicami.

  Lokalizacja przy ulicy Lutomierskiej przy węźle S14 powoduje, że widzimy w tym terenie potencjał na zabudowanie halami o powierzchni ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych – powiedział Adam Borsukiewicz, przedstawiciel Panattoni Europe, obecny w Pabianicach w ubiegłym tygodniu.

  Przeznaczony do zainwestowania teren przy ul. Lutomierskiej ma powierzchnię 265 tys. m kw., planowany teren do zabudowy – ok. 115 tys. m kw., planowany teren do utwardzenia (budowle) – ok. 75 tys. m kw. Firma jest na etapie skupowania gruntów. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2019r., oddanie do użytkowania – w lipcu 2020r. Zgodnie z porozumieniem po stronie miasta leży wybudowanie drogi i sieci mediów, co zostanie sfinansowane z opłaty planistycznej. Szacowane wpływy do budżetu miasta wyniosą około 2,5 – 3 mln zł rocznie. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.

  Inwestor zagospodaruje znaczną część terenu po zachodniej stronie ul. Lutomierskiej, gdzie powstaną hale magazynowo-biurowe i park logistyczny.

  Porozumienie daje inwestorowi pewność, że infrastruktura drogowa powstanie do zakończenia inwestycji, z drugiej strony nam daje pewność, że inwestor zrealizuje zakładane cele – mówił na czwartkowej sesji prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Przy Lutomierskiej są jeszcze wolne tereny pod inwestycje.

  Udostępnij