• News will be here
 • W starostwie podczas 6. edycji „Zwyczajnych – Niezwyczajnie” uhonorowano mieszkańców za postawy godne naśladowania.

  Bohaterów dnia codziennego” nagrodzili komendant policji insp. Cezary Petrus wraz ze starostą Krzysztofem Haburą oraz Ireną Grendą, członkiem zarządu powiatu. W tej edycji uhonorowano 28 osób. Podczas uroczystości 16 października obecnych było 12 bohaterów. Otrzymali listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

  To dla nas, pabianickich policjantów, zaszczyt, że możemy dzisiaj uroczyście podziękować wam za postawy godne naśladowania. Dzięki Państwa zdecydowanym postawom w stosunku do nietrzeźwych kierujących, którzy mieli od 1 do 3,5 promila alkoholu w organizmie, wyeliminowane zostało zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego. Dzięki waszej postawie nie doszło do kolejnej tragedii – mówił insp. Cezary Petrus.

  Od początku tego roku na terenie powiatu odnotowano 33 zdarzenia drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, a dwie osoby zostały ranne. Komendant Petrus podkreślał, że skuteczność policji w dużej mierze zależy od postaw obywateli.

  Podziękowania trafiły także do czterech osób, które „niezwyczajnie” zareagowały na łamanie prawa. Dwaj pabianiczanie wykazali się obywatelską postawą ujęcia na gorącym uczynku sprawców uszkodzenia zaparkowanych samochodów na ul. Bardowskiego. Kolejna osoba ujęła wandala, który wybił szybę w konstantynowskim domu kultury. Dzięki pomocy innego wyróżnionego policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do sklepu przy ul. Gawrońskiej w Pabianicach. Inny z kolei bohater dnia codziennego otrzymał podziękowania za uczciwość i kreowanie praworządnych zachowań godnych najwyższego uznania i stanowiących wzór partnerskiej współpracy policji ze społecznością lokalną. Mężczyzna podczas grzybobrania znalazł w lesie rower, który powrócił do rąk prawowitego właściciela.

  Dzięki takim postawom przyczyniacie się do podnoszenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Państwa zachowanie stanowi wzór partnerskiej współpracy pabianickiej policji ze społecznością lokalną – powiedział komendant.

  Słowa uznania dla „bohaterów dnia codziennego” wyraziła również Irena Grenda.

  Jako mieszkanka Konstantynowa Łódzkiego chciałam serdecznie pogratulować odwagi. Jesteście Państwo prawdziwym wzorem do naśladowania, zwykłym, prostym, ale prawdziwym. Z całego serca wam dziękuję – mówiła wzruszona.

  Potem komendant wręczył jej bukiet kwiatów w podziękowaniu za dotychczasową owocną współpracę ze starostwem, czego efektem jest sześć edycji „Zwyczajnych – Niezwyczajnie”.

  Udostępnij