• Jeśli miasto przejmie plac przydworcowy od PKP SA, to w tym miejscu powstanie nowy centralny przystanek dla autobusów PKS. Teraz zatrzymują się w różnych punktach Pabianic.

  Warszawski Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP podjął decyzję o trybie przekazania działek. Nieodpłatnie przekaże działkę stanowiąca podjazd do dworca kolejowego (2242 m kw.), odpłatnie zaś działkę obecnie zajętą przez parking (2464 m kw.) Kolejnym krokiem będzie przygotowanie dokumentów i sfinalizowanie transakcji.

  Rozmowy z PKP SA jako właścicielem terenu były prowadzone od 2013r.

  Prezydent Grzegorz Mackiewicz złożył wniosek o wydzielenie działek do przejęcia i określenie trybu przekazania ich miastu. Spółka zleciła geodezyjny podział działki w celu wydzielenia terenu przed dworcem kolejowym. Procedurę podziałową działek zakończyła ostatecznie w 2017 roku. Od tego czasu kontynuowane są rozmowy dotyczące pozyskania konkretnych działek niezbędnych dla miasta – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Przejęcie działek od PKP jest kluczowe, żeby na placu przed dworcem kolejowym mógł powstać przystanek dla autobusów komunikacji regionalnej i dalekobieżnej. Dodatkowe stanowisko dla autobusów PKS planowane jest do wybudowania w 2019 w ramach projektu unijnego „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto otrzymało pod koniec ubiegłego roku dofinansowanie unijne.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. I może fajnie tylko gdzie zaparkują osoby przyjeżdżające po podróżnych oraz te osoby co teraz parkują przesiadające się na pociąg. Coraz więcej samochodów a coraz mniej parkingów.

  Możliwość komentowania została wyłączona.