• Od 12 do 14 października w parafii Najświętszej Marii Panny Różańcowej trwało Wincentyńskie Spotkanie Młodych.

    Coroczne spotkanie skupiające młodzież z różnych parafii prowadzonych przez Zgromadzenie księży Misjonarzy św. Wincentego a’Paulo organizowane jest w różnych miejscach. W tym roku w Pabianicach. Młodzież brała udział w uroczystych mszach (piątkowej przewodniczył biskup Paweł Socha CM z Zielonej Góry), w koncertach (m.in. kleryckiego zespołu Lazaryści), w czuwaniach modlitewnych i warsztatach naukowych.
    Szczególnie zostanie zapamiętany wyjazd młodzieży specjalnie wynajętymi autobusami zabytkowymi do Łodzi, gdzie podczas podróży klerycy grali na gitarach, a autobusy zamieniły się w ewangelizacyjny rejs.
    Ostatniego dnia po uroczystej eucharystii młodzież pod opieką księży wyruszyła do domu pomocy społecznej, zakładu opieki leczniczej, schroniska dla bezdomnych oraz na stare miasto, by spotkać się z cierpiącymi ludźmi i zanieść im uśmiech, modlitwę, dobre słowo i śpiew.
    Warto podkreślić, że w przygotowanie i przebieg weekendowego spotkania zaangażowało się 13 wspólnot parafialnych, 35 młodych wolontariuszy i 15 pań dbało o posiłki. Do parafii docierają piękne świadectwa młodzieży i księży gości, że Pabianice stanęły na wysokości zadania, a przeżycia, których tu doznali, dodały im dużo pozytywnej energii.

    Udostępnij