• News will be here
 • W Dobroniu wójt Robert Jarzębak uzyskał rekordowe poparcie wyborców. Zaufaniem obdarzyło go ponad 82% głosujących. Wójtem Ksawerowa ponownie zostanie Adam Topolski. W gminie Pabianice i gminie Dłutów 4 listopada odbędzie się druga tura.

  Wójt Dobronia zmierzył się ze Zdzisławem Kaniewskim. Nie dla niego jednak konkurencja. Mieszkańcy zadecydowali, że następną kadencję ma rządzić u nich właśnie Jarzębak. Zagłosowało za nim 2931 osób. Jego kontrkandydat otrzymał 660 głosów. Frekwencja wynosiła blisko 59%.
  Dziękuję wszystkim za udzielone poparcie oraz moim współpracownikom za wykonaną pracę. To sukces wszystkich pracowników urzędu, którzy ciężko pracowali. Cieszę się, że wyborcy to docenili – powiedział nam „na gorąco” zwycięzca Robert Jarzębak.

  Doskonale poradził sobie Adam Topolski, wójt gminy Ksawerów. W szranki ponownie stanął z Marią Kopczewską. Przy ponad 63% frekwencji uzyskał ponad 2700 głosów. Jego konkurentka otrzymała ponad 1115 głosów. To będzie trzecia kadencja wójta Topolskiego. W gminie Lutomiersk ponownie wójtem został Tadeusz Borkowski.

  W gminie wiejskiej Pabianice o wyborze wójta rozstrzygnie druga tura. Na Marcina Wieczorka zagłosowało 1607 osób. Zmierzy się on z Adamem Skawińskim, który uzyskał 1355 głosów poparcia.
  W gminie Dłutów również dogrywka. Największe poparcie uzyskała dotychczasowa wójt Grażyna Maślanka-Olczyk (995 głosów). O fotel powalczy z Michałem Kowalczykiem (866 głosów).

  Natomiast w Konstantynowie Łódzkim burmistrzem został dotychczasowy wicestarosta Robert Jakubowski, który wygrał z Marcinem Młynarczykiem.

  Udostępnij