• News will be here
 • W gminie Dłutów czwartą kadencję rządzić będzie Grażyna Maślanka-Olczyk. Nowym wójtem gminy Pabianice został Marcin Wieczorek.

  Druga tura wyborów wyłoniła brakujących wójtów gmin z powiatu pabianickiego. W Dłutowie zmierzyła się obecna wójt Grażyna Maślanka-Olczyk z byłym radnym Michałem Kowalczykiem.

  W pierwszej turze 50-latka uzyskała największą liczbę głosów. W drugiej wygrała z kontrkandydatem 1002:918. Maślanka-Olczyk większe poparcie otrzymała w trzech obwodach wyborczych. Kowalczyk był lepszy tylko w obwodzie nr 1, gdzie wygrał 284:208. Frekwencja w niedzielę, 4 listopada, w gminie Dłutów wynosiła ponad 52%.

  To będzie czwarta kadencja mieszkanki wsi Tążewy.

  Dziękuję wyborcom za kredyt zaufania, za każdy głos oddany na mnie i radnych z komitetu „Wspólnota Dłutów”. Zapewniam, że dalej będę działać na rzec rozwoju gminy – powiedziała krótko Grażyna Maślanka-Olczyk, która ma większość w radzie.

  Dotąd dała się poznać jako stanowcza pani wójt. Wcześniej była radną powiatową oraz wicestarostą.

  Natomiast w gminie Pabianice lepszy okazał się Marcin Wieczorek. Otrzymał 1712 głosów poparcia. Jego kontrkandydat Adam Skawiński miał ich 1431 i wygrał tylko w Pawlikowicach. Frekwencja wynosiła ponad 47%.

  Wieczorek objął prowadzenie w innych miejscowościach. Mieszkaniec Kudrowic od 2003 roku pracuje w Urzędzie Gminy Pabianice. Od 2009 jest kierownikiem referatu oświaty, kultury i sportu. Jest również koordynatorem zamówień publicznych. Ma wykształcenie wyższe uzupełnione studiami podyplomowymi, liczne kursy specjalistyczne dotyczące m.in. pozyskiwania środków z UE i zarządzania w jednostkach administracji publicznej. Ma 40 lat. Jest żonaty, ma dwóch synów: czternastoletniego Kubę oraz dwunastoletniego Wojtka. Jego pasją jest historia, w szczególności I wojna światowa na terenie gminy Pabianice. Lubi również muzykę baroku oraz fotografię lotniczą. Z zamiłowaniem uprawia sport. Jeździ na snowboardzie, pasjonuje się taternictwem jaskiniowym, lubi również nurkować.

  Nowy wójt ma większość w Radzie Gminy Pabianice.

  W powiecie pabianickim rządzić więc będą przez pięć lat następujący wójtowie: w gminie Dobroń – Robert Jarzębak, w gminie Ksawerów – Adam Topolski, w gminie Dłutów – Grażyna Maślanka-Olczyk, w gminie Pabianice – Marcin Wieczorek, w gminie Lutomiersk – Tadeusz Borkowski, w Konstantynowie łódzkim burmistrz – Robert Jakubowski.

  Udostępnij