• Trzy miesiące aresztu tymczasowego dla Dariusza J., pabianickiego psychiatry. Prokuratura postawiła mu 47 zarzutów i twierdzi, że wyłudził blisko 8 milionów złotych.

    Areszt zasądzono 8 listopada. Śledczy odwiedzili psychiatrę we wtorek, 6 listopada, w jego gabinecie w PCP. Nie zdążył przyjąć pacjentów, zabezpieczono jednak niezbędną dokumentację.

    Zatrzymanie lekarza to efekt ustaleń poczynionych w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach. Znajdują one potwierdzenie w materiałach zgromadzonych przez NFZ Oddział Łódzki. 55latek usłyszał zarzuty dotyczące łącznie 47 przestępstw. Wszystko wskazuje na to, że z działalności przestępczej uczynił stałe źródło dochodów, co wpływa na zaostrzenie odpowiedzialności karnej. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12 informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

    Dariusz J. podejrzany jest również o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, wprowadzanie do obrotu i posiadanie bez zezwolenia produktów leczniczych, a także wywieranie presji na świadków.

    Śledczy zatrzymali również przedstawicielkę jednej z firm farmaceutycznych.

    Udostępnij