• News will be here
  • W 100lecie odzyskania niepodległości odbędzie się 100 biegów w 100 miastach ze wspólnym startem o godzinie 11.11 i udziałem 100.000 osób ubranych w białe lub czerwone koszulki.

    W Pabianicach w 4. Biegu Niepodległości w niedzielę będziemy mogli nie tylko biegać, ale również maszerować nordic walking i pojechać na rowerze. Osoby, które wcześniej zarejestrowały się, otrzymają pamiątkowe medale i będą umieszczone na jednej liście, zwanej w skrócie WYNIKAMI STULECIA (wykaz na stronie biegstulecia.pl). Dzień wcześniej dwóch pabianiczan pobiegnie w Warszawie w Supermaratonie Stulecia na dystansie 100 km.

    11 listopada na starcie w parku Słowackiego planujemy zrobić żywą flagę. Uczestnicy będą nosić białe i czerwone koszulki. Wszyscy razem odśpiewamy hymn Polski i ruszymy ulicami miasta. Mamy wspólny dystans 11 kilometrów, a dla nordic walking 9. Trasa biegu będzie posiadać przystanki historyczne, na których wspólnie z kolegami z Towarzystwa Miłośników Dziejów Pabianic będziemy opowiadać, co wydarzyło się w naszym mieście w 1918 i 1914 roku mówi organizator Robert Lewera z klubuO co biega”.

    Na zakończenie pabianickiego biegu zaplanowano poczęstunek i wspólne śpiewanie pieśni legionowych. Na liście uczestników są osoby nie tylko z Pabianic, ale również z całego kraju i zagranicy.

    Udostępnij