• News will be here
 • We wtorek, 6 listopada, w Powiatowej Hali Sportowej odbyła się 13. edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

  Trzynaście drużyn drugoklasistów z powiatu pabianickiego walczyło o wejście do wojewódzkiego finału. Ich zmagania uświetniały występy taneczne przedszkolaków z PM nr 11 oraz „Strefy Ruchu”. Zadaniem uczniów w ramach konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie było rozwiązanie testu i pokonanie toru przeszkód. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. Drużyny do końca walczyły fair-play, kibicując jednocześnie pozostałym zawodnikom.

  Z zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pawlikowicach – Natasza Wasiak i Jakub Górski. Zawodnicy zagrzewani byli przez swoich kibiców hasłem Do boju Pawlikowice marsz! Zwycięstwo czeka nas! Natasza i Jakub będą reprezentować powiat pabianicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się 16 listopada w Łodzi.

  Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, a na trzecim – drużyna Szkoły Podstawowej z Mogilna Dużego.

  Zasady kibicowania fair-play, hasła, transparenty oraz identyfikujący wygląd drużyn zostały również docenione przez jury. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Moniki Didoch z Nowego Życia Pabianic wyłoniła zwycięzcę. Zostali nimi kibice ze Szkoły Podstawowej w Piątkowisku.

  Udostępnij