• News will be here
 • Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA” realizuje pionierski w Polsce Projekt xD, którego celem jest dotarcie w niebanalny sposób do dzieci i młodzieży i sprawienie, aby umiały reagować na hejt, agresję, przemoc i cyberprzemoc.

  Projekt jest realizowany przez młodzież dla młodzieży, oczywiście przy wsparciu profesjonalistów, w tym prof. dr hab. Jacka Pyżalskiego – międzynarodowej sławy eksperta w tym temacie. Projekt przewiduje również konkurs na filmik, konkurs fotograficzny, przemarsz, spektakl oraz Galę Wolontariatu podsumowującą projekt.

  We wtorek (13 listopada) w ramach projektu odbędzie się happening „Walnij w gruchę lub w poduchę”.

  Podczas happeningu zwrócimy uwagę na problem agresji i pokażemy alternatywne sposoby rozładowania negatywnych emocji. Uświadomimy dzieciom, że negatywnych emocji nie trzeba rozładowywać „na człowieku”, bo są alternatywy, które nie ranią i nie krzywdzą – mówi Joanna Wendler, koordynatorka happeningu.

  Happening – Wielka Miejska Bitwa na Poduszki – odbędzie się na Starym Rynku w godz. 11.11 – 12.12.

  Każdy przyniesie swoją poduszkę, my wręczymy poszewki z napisem „Wyładuj się” (symbol fizycznego wyładowania na przedmiocie), a z drugiej strony „Naładuj się” (symbol przytulenia się) – informuje Agnieszka Jaksa, szefowa „Agrafki”.

  Po „walce” wszyscy ustawią się z poduszkami uniesionymi do góry do zdjęcia z lotu ptaka (napis xD). Na koniec będzie taniec integracyjny.

  W bitwie wezmą udział projektowi Followersi, ich klasy, wolontariusze z klubów wolontariusza szkół podstawowych i średnich. Wydarzenie zabezpiecza Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska (partnerzy projektu) oraz Powiatowa Straż Pożarna i Ratownictwo Medyczne.

  Udostępnij