• News will be here
 • Pechowy okazał się 13 listopada dla 20-letniego mieszkańca powiatu łaskiego, który po pijanemu spowodował kolizję drogową. Uciekając z miejsca zdarzenia, uderzył w drzewo. Na dodatek okazało się, że nie miał też uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

  Zgłoszenie o pijanym kierowcy dyżurny pabianickiej komendy otrzymał wczoraj przed godziną 18.00.

  Z relacji świadka wynikało, że na ulicy Szadkowskiej w Lutomiersku kierujący fordem najechał na tył jego pojazdu. Sprawca nie zatrzymał się, lecz zaczął uciekać w kierunku Janowic – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. Pokrzywdzony ruszył w pościg za winowajcą. Ten w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w las i uderzył w drzewo.

  Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 20-latka z powiatu łaskiego. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Miał za to ponad promil alkoholu w organizmie. Pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 20-latek odpowie również za popełnione wykroczenia. 

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Osoby decydujące się kierować po pijanemu powinny pamiętać, że ubezpieczenie OC nie pomoże im wtedy. Ich ubezpieczyciel co prawda wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu, ale po chwili zwróci się z regresem do sprawcy, który będzie musiał wypłacić towarzystwu sumę równą kwocie odszkodowania.
   Katarzyna
   ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

  Możliwość komentowania została wyłączona.