• News will be here
 • Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Pabianicach upłynęła pod znakiem wyboru władz. Przewodniczącym został Krzysztof Rąkowski, a wiceprzewodniczącymi Aleksandra Stasiak, Krzysztof Hile oraz Andrzej Żeligowski.

  Pierwsza uroczysta sesja Rady Miejskiej odbyła się w Dworze Kapituły Krakowskiej, podczas której obsadzono najważniejsze stanowiska.

  Rozpoczęto od wyboru przewodniczącego. Radni zaproponowali tylko jedną kandydaturę – Krzysztofa Rąkowskiego. Poparło ją 17 osób. Przeciwnych było 6 rajców. Można domniemywać, że sprzeciw wyrazili radni PiS.

  Następnie nadszedł czas na ustalenie liczby wiceprzewodniczących. Rada zgodnie przyjęła, że będzie ich trzech. Antoni Hodak zaproponował Włodzimierza Stanka, reklamując go jako doświadczonego samorządowca, który nie raz udowodnił, że dobro mieszkańców leży mu na sercu. Radny dodał również, że bardzo spodobało mu się hasło koalicji „Łączą nas Pabianice” i radni mają szansę udowodnić, że nie jest to pusty slogan.

  Nowy przewodniczący zaproponował trzech radnych na stanowisko wiceprzewodniczącego: Aleksandrę Stasiak, Krzysztofa Hile oraz Andrzeja Żeligowskiego. Wygrali kandydaci Rąkowskiego.

  Kolejnym punktem obrad było złożenie ślubowania przez Grzegorza Mackiewicza. Prezydent myślał, że za drugim razem trema będzie mniejsza. Nic bardziej mylnego. W swoim przemówieniu prezydent stwierdził, że ta kadencja będzie opiewać na ambitnych planach, które zostały przedstawione  podczas kampanii wyborczej. Grzegorz Mackiewicz do współpracy zachęcał również opozycję. 

  Udostępnij