• News will be here
  • 21 listopada ruszyła 3. edycja kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów kierowcy mogą BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut.

    Do kampanii w Pabianicach włączyła się stacja kontroli pojazdów Fiesta Plus, mieszcząca się przy ul. Ksawerowskiej 7. Tutaj w dniach: 24 listopada, 1, 8 i 15 grudnia (soboty), w godzinach 7.00 – 15.00 można darmo skontrolować oświetlenie.

    Policjanci w całej Polsce, w tym również w powiecie pabianickim, rozpoczęli kampanię, która potrwa do 15 grudnia. Pabianiccy policjanci zachęcają kierowców do skorzystania z bezpłatnej oferty i zadbania w ten sposób o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

    Udostępnij