• W Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia od samego rana 9 listopada rozbrzmiewała radosna muzyka. Powodem tego była Muzyczna kraina, czyli czwarta edycja Spotkań Najmłodszych Skrzypków.

  Organizatorem było Centrum Edukacji Artystycznej i Państwowa Szkoła Muzyczna. W spotkaniach wzięło udział ponad 100 osób: dzieci, nauczycieli, rodziców i innych miłośników muzyki z kilkunastu szkół w regionie. Czterdzieścioro młodych skrzypków wystąpiło na scenie solo i z akompaniamentem. Wszyscy o godzinie 11.11 włączyli się w ogólnopolską akcję Rekord dla Niepodległej i odśpiewali hymn państwowy.

  Największą radością i inspirującą zabawą było wspólne muzykowanie na zakończenie spotkań. Wykonano takie utwory jak: krakowiak, kujawiak, oberek, jako że muzyka polska była motywem przewodnim tegorocznej edycji. Owacjom i bisom nie było końca.

  Na zakończenie wydarzenia uczniowie otrzymali piękne upominki i pamiątki związane z Muzyczną Krainą zakupione dzięki życzliwości i hojności sponsorów.

  Po części artystycznej odbył się wykład i spotkanie metodyczne z dr Ludwiką Mają Tomaszewską-Klimek, muzykiem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Łodzi. Organizacją całego projektu zajęły się, jak w każdej edycji, Małgorzata KarwatBekrych i Małgorzata TwardowskaFronczak.

  foto: PSM

  Udostępnij