• News will be here
  • Moc pozytywnej energii i dawka wiedzy o bezpieczeństwie popłynęły do dzieciaków z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 5. Wszystko za sprawą energetycznego przedsięwzięcia z udziałem policji i łódzkiego PGE.

    We wtorek, 27 listopada, w „piątce” zainaugurowano program profilaktyczny „Jestem bezpieczny”. To już kolejna edycja, gdzie pabianicka policja wspólnie z PGE Dystrybucja SA oddział w Łodzi poprzez zabawę uczy najmłodszych bezpiecznych zachowań. W inauguracyjnym spotkaniu uczestniczyli: komendant powiatowy insp. Cezary Petrus, Waldemar Boryń, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu UM, oraz Jerzy Kaczmarek, dyrektor SP nr 5.

    Policjanci wraz z łódzkimi energetykami przygotowali dla uczniów klas I-III niecodzienną lekcję. Dzieciaki poprzez zabawę dowiedziały się m.in. skąd bierze się prąd i jaką rolę pełni w życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać. Poznały także zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz specjalne ubranie, w jakie jest wyposażony każdy elektromonter.

    Niemałą frajdą były zagadki – dzieci wykazały się dużą wiedzą. W nagrodę otrzymały elementy odblaskowe. O tym, jak ważne jest noszenie odblasków przypomniała dzieciom profilaktyk społeczny mł. asp. Aleksandra Białkowska. Natomiast dzielnicowi przekazywali cenne wskazówki związane z właściwym zachowaniem wobec obcych osób.

    Udostępnij