• Dzienny Ośrodek Adaptacyjny liczy sobie 25 lat. W środę świętował swój srebrny jubileusz.

  25-lecie istnienia obchodził Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla osób niepełnosprawnych z ulicy Cichej 24. Świętowanie w środę, 5 grudnia, w Miejskim Ośrodku Kultury pełne było wzruszeń.

  Gości przywitały Bożena Bednarska, dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej, oraz Grażyna Sobczak, kierownik DOA, która w skrócie przedstawiła historię ośrodka. Opowiedziała o chwilach radosnych i trudnych, o problemach, z którymi przyszło się im zmierzyć, o chwilach wzniosłych i wzruszających, które na zawsze pozostaną w jej sercu. Po przedstawieniu historii podziękowała i kwiaty wręczyła dwóm byłym kierowniczkom Bronisławie Harasym i Hanie Rokuszewskiej.

  Pani Bronisławo, dziękujemy bardzo, że zdecydowała się pani na taki ciężki trud prowadzenia i zorganizowania działalności w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Stworzyła pani mocny fundament, na którym my teraz możemy bezpiecznie pracować. Dziękujemy bardzo za wsparcie, za to, że pani zawsze z nami jestmówiła.

  Po przemówieniach przyszedł czas na występy artystyczne. Jako pierwsi wystąpili podopieczni DOA w pięknym przedstawieniu opowiadającym o kulturze chińskiej. Było kolorowo, bajecznie i wzruszająco. Na scenie zaprezentowały się również cheerleaderki 60+ z Karolewa w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia”. Panie przedstawiły ciekawe układy choreograficzne. Wielu emocji dostarczył licznie zgromadzonej publiczności iluzjonista Filip Piestrzeniewicz, uczestnik jednej z edycji „Mam talent”.

  Szefowa DOA podziękowała przede wszystkim swojej kadrze, która z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem pracuje z podopiecznymi placówki. Symboliczne róże i słowo dziękuję otrzymali: Karolina Adamus, Milena Bryl, Bogdan Bandzierz, Ewa Koper, Anna Perek, Karol Adamiak, Dorota Moszkowicz, Paweł Kaczor, Małgorzata Kozłowska, Anna Adamus, Kamila Tomaszewska, Ewa Sarzyńska, Agnieszka Woźniak, Emilia Guzińska i Ryszard Jaszczak.

  Gdyby nie te osoby, tych dwudziestu pięciu lat by nie było. Są w naszym gronie panie, które mają już dwadzieścia pięć lat pracy w tym ośrodku. Są od początku. To Milena Bryl i Dorota Moszkowicz, chodzące historie naszego ośrodka – dodała Grażyna Sobczak. Dziękuję wam kochani za wszystko. W tym uroczystym dniu moim życzeniem byłoby, aby uśmiech nie znikał z twarzy naszych podopiecznych, a pabianicka społeczność dzięki naszej działalności mogła zobaczyć, że osoby niepełnosprawne intelektualnie też są równoprawnymi mieszkańcami naszego miasta. Mam nadzieję, że będziemy mogli świętować jeszcze nie jeden taki piękny jubileusz, czego podopiecznym, kadrze i sobie życzę.

  Na zakończenie były przemówienia władz miasta i powiatu, wręczanie kwiatów i prezentów dla kierownictwa oraz podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego. Na licznie zebranych tego dnia gości w holu Miejskiego Ośrodka Kultury czekał słodki poczęstunek, czyli jubileuszowy tort.

  Udostępnij