• News will be here
 • 7-8 grudnia w hotelu Fabryka Wełny odbędzie się XIV edycja Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Zgromadzi około 400 uczestników.

  PTF to najstarsze stowarzyszenie fizjoterapeutów w Polsce, to jedyny reprezentant polskich fizjoterapeutów w światowych i europejskich strukturach (w Światowej Konfederacji Regionu Europa jako jedyny kraj mamy dwóch przedstawicieli w zarządzie).

  Tak więc nasza konferencja naukowa, którą zaplanowano 7 i 8 grudnia, to wielka promocja nie tylko polskiej myśli naukowej, ale też regionu i naszego miasta.

  Uczestniczyć w niej będą lekarze, fizjoterapeuci, inni przedstawiciele zawodów medycznych, ale pojawią się politycy zarówno lokalni, jak prezydent Pabianic, przedstawiciele wojewody łódzkiego, Rady Miejskiej i Rady Powiatu, oraz posłowie, senatorowie, ministrowie. Panel poświęcony przyszłości polskiej rehabilitacji będzie z udziałem wiceministra zdrowia mówi Dariusz Jasiński, kierownik biura Zarządu Głównego PTF.

  Będą też goście zagraniczni z USA, Chile, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Litwy, Białorusi.

  Od blisko 20 lat siedzibą najstarszej organizacji zrzeszającej fizjoterapeutów są właśnie Pabianice. Także tutaj wydawane jest najwyżej punktowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego czasopismo dla fizjoterapeutów Fizjoterapia Polska, istniejące na rynku już 19 rok.

  Udostępnij