•  

  Dzielnicowi wspólnie z zapaśnikami PTC zachęcali dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, a nie biernego przesiadywania przed komputerem. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 zorganizowali niecodzienną lekcję wychowania fizycznego na macie zapaśniczej.

  Stop cyberzagrożeniom – wyciągamy dzieci z sieci” – pod takim hasłem nasi policjanci organizują dla dzieci spotkania ze słynnymi sportowcami. Zachęcają do bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i szukania sposobów spędzania czasu wolnego nie tylko przed komputerem.

  We wtorek, 18 grudnia, dzielnicowi (st. sierż. Magdalena Saktura i mł. asp. Przemysław Rokuszewski) wspólnie z zapaśnikami PTC po raz kolejny zorganizowali zajęcia na macie. Tym razem w sportowych potyczkach uczestniczyli uczniowie klasy 4a, 4c i 5a. Lekcję wychowania fizycznego poprowadzili trenerzy z sekcji zapaśniczej klubu PTC Mariusz Łechtański, Grzegorz Szyszka oraz wychowankowie na czele z Jakubem Didochem, Wiktorem Powalskim, Przemysławem Raźnym i Sebastianem Szymczykiem, którzy zaprezentowali zasady walki, chwyty oraz rozgrzewkę przedtreningową. Potem przyszedł czas na zmagania na macie.

  Dzielnicowa wraz z dziećmi rywalizowała w różnych konkurencjach. Na nudę i brak dobrej zabawy nie można było narzekać. Uczniowie obejrzeli również krótki film poświęcony historii klubu oraz uczestniczyli w zajęciach szachowych prowadzonych przez Wojciecha Garnysa. Na koniec był słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.

  foto: Cel.

  Udostępnij