• News will be here
 • Do 20 grudnia wydano 12.822 karty dla dorosłych i 2.363 dla dzieci. Do projektu dołączyło już 97 partnerów.

  Program działa od 3 kwietnia 2017 roku. Warunkiem jest rozliczenie podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Pabianicach. Z kartą można zaoszczędzić m.in. na biletach autobusowych, parkowaniu w płatnej strefie czy zakupach w lokalnych firmach. Kartę Pabianiczanina można wyrobić w Biurze Kart Miejskich przy ul. św. Jana 4. Wydawana jest na 24 miesiące.

  – Mamy też Pabianicką Kartę Seniora. To specjalna karta rabatowa dla osób powyżej 60. roku życia mieszkających w Pabianicach – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Wydawana jest od 2016 roku, bezterminowo. Korzysta z niej 3570 seniorów. W 2018 roku wydano 467 takich kart. Wniosek o jej wydanie trzeba złożyć osobiście w wydziale spraw społecznych i gospodarczych UM przy

  ul. Narutowicza 33.

  W tym samym wydziale można odebrać Kopertę Życia. To zestaw, w którym wpisuje się informacje o chorobach, uczuleniach, zażywanych lekach i numer telefonu do najbliższych.

  Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym usprawni pracę ratownikom udzielającym pomocy. Urząd Miejski po raz pierwszy zamówił takie pakiety dla mieszkańców w 2015 roku. Najczęściej brane są dla osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych z rodziny lub sąsiedztwa – dodaje rzecznik.

  W mijającym roku wydano 365 kopert. Posiada je ponad 1250 osób.

  Udostępnij