• News will be here
 •  

  Pierwszym bobaskiem, który urodził się w 2019 roku w naszym szpitalu, jest Leonard Lipowski.

  Urodził się 1 stycznia dokładnie minutę po północy. Jest dzieckiem Doroty Drzewieckiej i Adama Lipowskiego.

  – Poród zaplanowany był na 23 grudnia, jednak jak widać syn wolał urodzić się w Nowym Roku – mówi mama Dorota.

  Pierwszy bobas 2019 roku waży 4810 g i mierzy aż 60 centymetrów. Otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Młodzi rodzice mieszkają w Gadce Starej. Leonard to ich drugie dziecko. W domu na młodszego brata czeka 3-letni Jerzy. Jak udało nam się dowiedzieć, to właśnie Jerzy wybrał imię dla swojego młodszego brata.

  Od naszej redakcji mały Leonard otrzymał niespodzianki ufundowane przez sponsorów: talon wartości 100 zł do apteki „Karolewska” (ul. Jana Pawła II 36/40), talon wartości 50 zł do apteki „Medicor” (ul. Warszawska 6), talon wartości 50 zł do sklepu z artykułami dla dzieci „Urwis” (ul. 20 Stycznia 37).

  W naszym szpitalu 1 stycznia urodziło się jeszcze jedno dziecko. To dziewczynka Oliwia Kujawa. Przyszła na świat o godzinie 14.57. Ważyła 3240 g i mierzyła 53 cm. Szczęśliwymi rodzicami są Izabela Białczyk z Ksawerowa i Damian Kujawa z Pabianic.

  W sylwestra (31 grudnia) o godzinie 15.15 w pabianickim szpitalu urodziło się tylko jedno dziecko – Ewelina Dudzits. Jej rodzice Ivanka Dudzits i Ivan Kvasnitsia pochodzą z Ukrainy, a obecnie mieszkają w Gorczynie.

  Udostępnij