• News will be here
 •  

  Do 9 stycznia można składać oferty w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie nowej krańcówki dla autobusów przy ul. Podmiejskiej 65 E (około sto metrów za kaplicą).

  W planach jest plac manewrowy do zawracania autobusów, wiaty przystankowe i wiata rowerowa oraz kontener socjalny dla kierowców autobusów.

  – Przy okazji zaplanowano budowę nowego kanału deszczowego zamiast istniejącego rowu melioracyjnego pośrodku działki oraz przebudowę zjazdu z ulicy Podmiejskiej na nową krańcówkę – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Dzięki inwestycji trasa autobusów linii „2” wydłuży się od pętli przy ul. Karniszewickiej o około 700 metrów. Po drodze powstanie jeszcze para przystanków pośrednich: Podmiejska/Makowa (w stronę nowej krańcówki) oraz Podmiejska/Niska (w kierunku centrum, przy sklepie). Bliżej do autobusu będą mieli mieszkańcy ul. Podmiejskiej oraz ulic prostopadłych położonych w Pabianicach i w Chechle Pierwszym.

  Oczekiwane jest 12 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie krańcówki od dnia podpisania umowy, przy czym dodatkowo punktowane w przetargu będzie zadeklarowanie skrócenia terminu realizacji.

  – Pierwszy przetarg w lipcu został unieważniony z braku chętnych. W ponowionym przetargu Urząd Miejski, za zgodą Urzędu Marszałkowskiego, wprowadził pewne zmiany związane z technologią wykonania robót – powiedziała rzecznik.

  Budowa nowej krańcówki jest częścią projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

  Udostępnij