• News will be here
 •  

  Pabianice solidaryzują się z Jurkiem Owsiakiem. W Pabianickim Centrum Medycznym wyłożono księgę wsparcia. Zorganizowane zostanie również światełko dla szefa WOŚP.

  Księga wpisów znajduje się w szpitalu na parterze przy rejestracji. Do niedzieli do godz. 18.00 można tam napisać słowa otuchy dla Jurka Owsiaka, który zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP.

  Lokalizacja nie jest przypadkowa. Do naszego szpitala trafił sprzęt za blisko 650 tys. zł z fundacji WOŚP. Korzystają z niego dzieci na oddziale dziecięcym i noworodki na neonatologii. Wyposażono również oddział rehabilitacji neurologicznej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. PCM czynne jest ponadto 24 godziny na dobę, więc każdy może tam wejść i wpisać się do księgi.

  Pierwszych wpisów dokonali w środę o godzinie 16.00 prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Marek Gryglewski, przewodniczący RM Krzysztof Rąkowski i szef pabianickiego sztabu WOŚP Dariusz Kamieniak.

  Mam nadzieję, że uda się przekonać Jurka Owsiaka do kontynuowania swojej pracy i aktywności, która poruszyła miliony serc – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Panowie poinformowali, że w niedzielę (20 stycznia) o godz. 20.00 przy fontannie w parku Słowackiego zostanie zorganizowane „światełko” dla Jurka Owsiaka. Organizatorzy zachęcają, by mieszkańcy wzięli ze sobą telefony komórkowe i latarki. Na miejscu będą również „zimne ognie”.

  – Pokażmy nasze wsparcie dla fundacji i Jurka Owsiaka. Dzięki niemu zadziało się tyle dobrego. Przez 27 lat nauczył nas wszystkich, że w środku zimy możemy zrobić wiele dobra. Teraz nie możemy pozwolić, żeby cały ten hejt, który wylewa się wszędzie, zwyciężył – mówi Krzysztof Rąkowski.

  Udostępnij