•  

  Policjanci przestrzegają przed złodziejem podającym się za hydraulika i gazownika. Jego ofiarami padło dwoje starszych pabianiczan.

  W poniedziałek, 21 stycznia, w ciągu kilkudziesięciu minut dwoje starszych mieszkańców Pabianic padło ofiarą prawdopodobnie tego samego złodzieja, podającego się w jednym przypadku za pracownika gazowni, a w drugim za hydraulika.

  – Najpierw perfidny złodziej pojawił się przy ulicy Ostatniej. W mieszkaniu był tylko 79-latek. W tym czasie jego żona wyszła na zakupy. Młody mężczyzna, podając się za gazownika, twierdził, że emerytowi przysługuje darmowa wymiana palików gazowych. Starszy pan wpuścił do mieszkania nieznajomego i zaprosił do pokoju. Oszust zażądał okazania dokumentu tożsamości i opłat za gaz – opowiada rzecznik Joanna Szczęsna.

  Gdy starszy pan wyjął z szafki portfel z dokumentami, „gazownik” poprosił, by poszedł do kuchni i poodkręcał kurki z gazem. W tym czasie złodziej ukradł portfel i wybiegł z mieszkania.

  Po krótkim czasie (prawdopodobnie ten sam mężczyzna) pojawił się w rejonie ul. Moniuszki. Tym razem, podając się za pracownika wodociągów, okradł 83-latkę.

  – Gdy kobieta poszła do łazienki odkręcać krany, mężczyzna ukradł leżący na blacie w kuchni portfel i uciekł – mówi rzecznik.

  Rysopis sprawcy: wiek około 30 lat, około 180 cm wzrostu, włosy ciemny blond, twarz pociągła. Ubrany był w ciemną kurtkę ortalionową, ciemną czapkę. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego mężczyzny bądź widziały go w rejonie osiedla Piaski, proszone są o kontakt z policją pod numerem (42) 22-53-304.

  Policjanci apelują o czujność i rozwagę. Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy policję, dzwoniąc pod numer 112.

  Udostępnij