• Pabianice otrzymały 12 mln dodatkowych funduszy na projekt tramwajowy.

    Dziś (23 stycznia) na placu Niepodległości w Łodzi odbyła się konferencja prasowa z udziałem Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego.

    Marszałek przekazał wspaniałe wieści. Pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek i przekazał niecałe 12 mln na finansowanie projektu modernizacji centrum Pabianic. Powiedział, że rozumie oczekiwania samorządowców oraz mieszkańców. Potwierdził, że to bardzo ważna inwestycja zarówno dla Pabianic, Ksawerowa, ale również Łodzi.

    Na konferencji nasze miasto reprezentowali prezydenci Grzegorz Mackiewicz oraz Marek Gryglewski. Pojawił się również Krzysztof Ciebiada, wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego.

    Prezydent Mackiewicz podziękował za wsparcie oraz stwierdził, że ta inwestycja była nam niezwykle potrzebna. Tramwajem podróżuje 9 tys. pasażerów. Centrum miasta również ma pilne potrzeby. Oszacował, że ten remont wystarczy nam na 50 lat. Prezydentowi brakuje jeszcze 16 mln na rozpoczęcie zadania. Włodarz zapewnił, że będzie w stanie zabezpieczyć te pieniądze. Może okazać się, że poradzimy sobie bez emitowania obligacji.

    Udostępnij