• News will be here
 • Nowy projekt edukacyjny obejmie dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  Nowoczesna szkoła – lepszy rozwój dziecka – wsparcie efektywności nauczania w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 8 w Pabianicach” – tak nazywa się nowy projekt edukacyjny, na który uzyskaliśmy 649.848 zł dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

  Projekt obejmie dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jego wartość to 706.078 zł, dofinansowanie 649.848 zł, a wkład własny (utrzymanie sal) 56.230 zł. Realizacja przez trzy semestry (styczeń 2019 – czerwiec 2020).

  – W ramach projektu będą kupione pomoce dydaktyczne dla szkół, między innymi komputery i tablice multimedialne, oraz specjalistyczny sprzęt do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  W SP 1 i SP 8 (obie są szkołami integracyjnymi) powstaną sale sensoryczne i korekcyjne, z których będą mogły korzystać także dzieci z niepełnosprawnościami uczęszczające do innych placówek.

  – Ponadto przewidziano dodatkowe zajęcia terapeutyczne i rewalidacyjne dla uczniów, a także specjalistyczne kursy i studia podyplomowe dla nauczycieli z zakresu pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pierwsze zajęcia w pracowniach planowane są w nowym semestrze – uzupełnia rzecznik.

  Niestety, rośnie liczba dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dzięki temu projektowi będzie można objąć je terapią sensoryczną i zajęciami rewalidacyjnymi. To ułatwienie i mniejsze koszty dla rodziców, którzy niejednokrotnie dowożą dzieci na zajęcia terapeutyczne do placówek poza Pabianicami.

  Udostępnij