• W Raciborzu rozegrano Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. 1 lutego na matach rywalizowało 86 zawodników z 19 klubów, w tym również z Gruzji i Armenii.

  Lider PTC Michał Dybka nie zawiódł, zajmując III miejsce w kategorii 87 kg. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek Michała z kilkakrotnym mistrzem Polski Arkadiuszem Kułynyczem z Olimpijczyka Radom. Po pierwszej rundzie prowadził Michał 3:2.

  – Później minimalne błędy spowodowały przegraną Michała, ale widać respekt mistrzów przed naszym młodym zawodnikiem, jeszcze juniorem – powiedział trener Waldemar Sawosz.

  W walce o brąz Michał rozjechał swojego przeciwnika Kamila Zakrzewskiego z Unii Racibórz w niespełna minutę 8:0.

  Drugi nasz zawodnik Jakub Madaj, który eksperymentalnie wystartował w wadze 97 kg, był o krok od zdobycia brązowego medalu. Pechowo oddał punkt w końcówce walki o III miejsce. Wcześniej odnotował niespodziankę w walce z mocnym Gruzinem. Kuba, przegrywając 0:7, położył swego przeciwnika na plecy po pięknym biodrze. Ostatecznie zajął V miejsce. Przemysław Raźny swój pierwszy start w seniorach w wadze 82 kg zakończył na VIII miejscu, wygrywając jedną walkę.

  Ekipa z PTC zajęła w punktacji zespołowej X miejsce.

  * * *

  Klasyfikacja sportowa młodzików za starty w 2018 roku prowadzona przez Łódzki Związek Zapaśniczy została zdominowana przez młodych zapaśników PTC. Na 12 kategorii wagowych aż 6 wygrali nasi. Do punktacji zaliczano wszystkie zawody wojewódzkie, Puchary Polski, ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne i mistrzostwa Polski. A oto zwycięzcy: Kamil Buldecki (kat. 44 kg), Piotr Ludwiczak (52 kg), Kacper Sobczyk (62 kg), Piotr Antoniewski (68 kg), Kacper Trębacz (75 kg) i Juliusz Nowak (85 kg).

  Uroczyste uhonorowanie zawodników z województwa łódzkiego przez prezesa ŁZZ Mirosława Pikierskiego odbędzie się w sobotę, 9 lutego, podczas mistrzostw województwa łódzkiego w hali MOSiR-u przy ul. Grota Roweckiego 3 o godz. 11.00.

  * * *

  Podczas ferii będą się odbywać codziennie zajęcia dla dzieci na basenie, wyjazd do Uniejowa na baseny termalne oraz zajęcia ogólnorozwojowe z elementami sportów walki na matach PTC. Klub serdecznie zaprasza. Kontakt: 607-450-059.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.