• News will be here
 •  

  Już po raz czternasty odbyło się Powiatowe Noworoczne Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Starostwo i Stowarzyszenie „Jesteśmy Tacy”.

  We wtorek, 5 lutego, w Powiatowej Hali Sportowej pojawili się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, Stowarzyszenia RAZEM oraz Szkoły Specjalnej. Do Pabianic przyjechali również goście z Konstantynowa Łódzkiego z Zespołu Szkół Specjalnych, z tamtejszego WTZ oraz ze Stowarzyszenia „Czuję sercem”. Nie zabrakło również podopiecznych z ksawerowskiego ŚDS-u.

  Oprócz wspólnych tańców w rytm karnawałowych przebojów organizatorzy tej imprezy przeprowadzili również konkursy. Był taniec z balonami, w którym zwyciężyli wszyscy jego uczestnicy. W nagrodę otrzymali upominki. Prezenty rozdano też dziewięciu uczestnikom za najpiękniejsze przebranie. Podczas wtorkowego spotkania integracyjnego wybrano najlepszego tancerza.

  – Cieszę się, że Powiatowe Noworoczne Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych jest stałym punktem programu w kalendarzu wydarzeń organizowanych w naszym powiecie. To bardzo ważne szczególnie dla głównych bohaterów tej uroczystości. Dają im dużo radości i zadowolenia, są formą rehabilitacji, gdyż pozwalają rozładować towarzyszące im napięcia i lęki oraz pobudzają ich kreatywność ruchową – mówi Agnieszka Chmiela, prezes zarządu Stowarzyszenia „Jesteśmy Tacy” z ulicy Ostatniej.

  Uczestników integracyjnego spotkania noworocznego do tańca porwał Paweł Kasznicki z Active&Dance oraz DJ Sławek.

  Udostępnij