•  

  7 lutego w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym przy ulicy Cichej odbył się „chrzest” samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.

  Nowiutki renault trafic grand passenger w kolorze grafitowym trafił do Pabianic 28 grudnia. Dzienny Ośrodek Adaptacyjny korzysta z niego od 10 stycznia tego roku. Oprócz kierowcy autem może podróżować osiem osób, w tym jedna na wózku inwalidzkim. Renault z 2018 roku kosztował 117.465 złotych.

  W czwartek uroczystego poświęcenia samochodu dokonali ksiądz Dariusz z parafii św. Maksymiliana oraz prezydent Grzegorz Mackiewicz. Szefowa DOA Grażyna Sobczak nie kryła radości z nowego nabytku.

  Pozyskanie nowego auta trwało cały rok. Była to taka sztafeta. Każdy, kto przejmował pałeczkę, by osiągnąć ten sukces, zabierał się do pracy z zapałem. Dziękuję bardzo dyrektor Bożenie Bednarskiej i prezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi za to, że znalazły się pieniądze na nasze nowe auto i że wyrazili zgodę na jego zakup – mówiła.

  Dzienny Ośrodek Adaptacyjny w styczniu ubiegłego roku złożył wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z prośbą o kupno samochodu. W lipcu dostali dofinansowanie z PFRON-u w wysokości 80.000 złotych. Resztę (37.465 zł) dołożyło Miejskie Centrum Pomocy Społecznej.

  Udostępnij