•  

  Jak może zmienić się kuchnia, dowiedziała się pani Wioletta z Pabianic, laureatka loterii IKEA i Portu Łódź.

  Od ciemnej obłożonej boazerią po nowoczesną kuchnię z ciepłymi akcentami i sprytnymi trikami pozwalającymi wykorzystać maksymalnie przestrzeń – taką metamorfozę w kilka dni przeszła kuchnia laureatki loterii IKEA i Portu Łódź.

  Cel był ambitny: rozjaśnić ciemną kuchnię, wprowadzić funkcjonalne rozwiązania, aby przechowywać akcesoria kuchenne, wygospodarować jak największy blat roboczy przy jednoczesnym zostawieniu w kuchni części jadalnianej. Eksperci IKEA podjęli wyzwanie.

  Wspólnie z panią Wiolettą wybraliśmy nowoczesne, proste fronty w białym połysku RINGHULT do systemu kuchennego METOD, łącząc je blatem ECKBACKEN w odcieniu ciemnego dębu – mówi Paulina, sprzedawca działu Kuchnie w IKEA Łódź.

  Drewno to nie jedyny element, który ocieplił nowoczesne meble.

  – Zależało nam na tym, żeby kuchnia była przytulna, dlatego oprócz odcieni drewna wprowadziliśmy też zieleń. Odcień szałwiowy pięknie wydobył biel frontów. Pamiętaliśmy także o kwiatach wyeksponowanych w wiszących donicach BITTERGURKA oraz miejscu na świeże zioła – dodaje dekoratorka Dagmara.

  Jakie triki zastosowały specjalistki IKEA w pabianickiej kuchni?

  Minimalizacja widocznych frontów poprzez wprowadzenie dodatkowych szuflad po otwarciu szuflady, użycie najwyższych 100 cm szafek z podziałem na drzwiczki: za 60 cm schowane zostały przybory do codziennego użytku, a za wyższymi, 40 cm rzadko używane sprzęty kuchenne. Ciekawym pomysłem było też zrezygnowanie z tradycyjnego parapetu na rzecz wydłużenia blatu roboczego. Dołożona została również szafka narożna, dzięki której schowany został nieczynny grzejnik, a laureatka zyskała dodatkowe miejsce do przechowywania. Na potrzeby wąskiej blokowej kuchni powstał też stół na specjalne zamówienie – z wykorzystaniem blatu kuchennego i dokręcanych nóżek. Istotne było także dobre oświetlenie kuchni. Dlatego na suficie pojawiło się oświetlenie szynowe SKENINGE, a pod szafkami listwa OMLOPP oświetlająca blat roboczy.

  Do nowej kuchni idealnie pasowały krzesła ODGER, które są nie tylko piękne i funkcjonalne, ale również wyprodukowane z surowców przyjaznych dla środowiska. Wśród dodatków królowała rodzina IKEA 365+: garnki, patelnie z 10-letnią gwarancją, przybory kuchenne czy nawet tekstylia. W kuchni znalazło się też sporo nowości, m.in. blok na noże JÄMFÖRA czy seria plakatów BILD.

  Zobaczcie zdjęcia przed i po metamorfozie. Oceńcie sami.

  foto: IKEA

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA