• News will be here
 •  

  – Jestem mamą 8-letniej Zuzi. Córka choruje na ciężką genetyczną chorobę – mukowiscydozę, która systematycznie wyniszcza cały organizm, powoduje zwłóknienie narządów (np. płuc, trzustki) – napisała do redakcji Agata Dębska. Chorzy na tę chorobę są skazani na przedwczesną śmierć. Na długość życia Zuzi ma wpływ wiele czynników, takich jak specjalistyczne leczenie, które jest bardzo kosztowne. Miesięczne koszty leczenia Zuzi podstawowymi lekami to około 1500 złotych. Koszty leczenia wraz z wiekiem dziecka rosną, dlatego jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc.

  Oprócz tego Zuzia dodatkowo potrzebuje leku (Bramitob Tobramycyna), który jest jej niezbędny. Miesięczny koszt to około 5000 złotych, a ośmiolatka potrzebuje kuracji minimum przez trzy miesiące. Rodziców nie stać na ten lek, dlatego apelują o pomoc.

  Dziecko codziennie jest poddawane intensywnej rehabilitacji, ma kilka inhalacji dziennie, do tego drenaże, ćwiczenia oddechowe, aby ewakuować zalegającą wydzielinę, która nieustannie jest produkowana przez organizm. Kilka razy w roku jest hospitalizowane, niemalże codziennie budzi się z duszącym kaszlem i siniejącymi ustami.

  Zuzia chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej i ma nauczanie indywidualne. Rodzice walczą o każdy dzień, miesiąc i rok życia swego dziecka.

  Na stronie Pomagam.pl uruchomiona jest zbiórka dla Zuzi Dębskiej.

  Udostępnij