•  

  Grupa Wolontarystyczna „Agrafka” rozpoczyna coroczny nabór. Potrwa do 10 lutego.

  Zaprasza do siebie wszystkich, którzy mają minimum 16 lat i czują, że chcą mieć wpływ na jakość swojego życia i innych, chcą pomagać innym. 

  – Współpraca z naszą grupą rozpocznie się od rozmowy z koordynatorem i okresu próbnego trwającego minimum dwa miesiące – mówi Agnieszka Jaksa, szefowa „Agrafki”.

  W tym czasie wolontariusz pozna pracę takich resortów jak: Junior, AA, czyli Akcje i Animacje, Projekty, Artystyczny oraz resort Wsparcia, w ramach którego działają grupy: WTZ – praca z niepełnosprawnymi, Seniorita – praca z seniorami, GRAMP – praca z młodzieżą i Przedszkolaczki Modraczki – praca z najmłodszymi dziećmi.

  – Jeśli po okresie próbnym wolontariusz zadeklaruje chęć przystąpienia do grupy, wybierze resort, w którym chce działać i przejdzie wiele szkoleń. Weźmie również udział w team buildingu z członkami grupy – dodaje Jaksa.

  Grupa liczy obecnie 35 wolontariuszy. Głównym celem „Agrafki” jest pomoc potrzebującym. Aktywizują społeczność lokalną i wzbudzają nadzieję wśród potrzebujących. W myśl zasady Działaj lokalnie – myśl globalnie zwraca uwagę na problemy społeczne. Poprzez projekty „Agrafka” chce nie tylko wspierać osoby potrzebujące, ale również poszerzać wiedzę i świadomość mieszkańców i pobudzić ich do refleksji.

  – Wierzymy, że możemy zmieniać świat, rozpoczynając od siebie samych i naszego środowiska. Pragniemy wydobyć z każdego człowieka jego potencjał i skupić się na jego mocnych stronach. Staramy się przekierowywać uwagę ludzi z hejtowania, krytykowani i narzekania na docenianie i pozytywne spojrzenie na siebie i świat – zachęca przyszłych wolontariuszy Agnieszka Jaksa.

  Nabór trwa do 10 lutego. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mailowym: kontakt@wolontariatagrafka.pl lub tel. 608-219-556.

  Udostępnij