•  

  Trwają spekulacje na temat zarządu Prawa i Sprawiedliwości w okręgu sieradzkim. Poważnie mówi się o kandydaturze Krzysztofa Ciebiady na stanowisko skarbnika.

  Marek Matuszewski nie jest już szefem okręgu sieradzkiego Prawa i Sprawiedliwości. Na początku lutego skończyła się kadencja zarządu. Zakończyła się również w sześciu innych okręgach. W Sieradzkiem pełnomocnikiem został Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który zastąpił Marka Matuszewskiego. Przypomnijmy: poseł PiS Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii w listopadzie po publikacji artykułu w gazecie „Fakt”. Decyzja miała związek z działaniem na szkodę PiS w okręgu łódzkim. Od tego roku jest pełnoprawnym członkiem tej partii.

  Termin ogłoszenia nowych wyborów nie jest jeszcze znany. Zarząd liczy 21 osób, póki co marszałek jest w jednoosobowym zarządzie.

  W kuluarach mówi się, że zarząd ma zostać znacznie zmniejszony. Pojawiają się już pierwsze spekulacje na temat jego składu. Na jego czele ma stanąć Grzegorz Schreiber, marszałek woj. łódzkiego. Kolejna osoba to Iwona Koperska, przewodnicząca sejmiku. Podobno w zarządzie ma nie zabraknąć pabianickiego akcentu, bowiem na skarbnika typowany jest Krzysztof Ciebiada, wiceprzewodniczący sejmiku.

  Zapytaliśmy zainteresowanego, czy możemy już składać mu gratulacje. Odpowiada jednak wymijająco.

  Póki co nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. W swoim czasie media dowiedzą się o składzie zarządu – mówi Krzysztof Ciebiada.

  Udostępnij