• News will be here
 • Do 26 lutego w Urzędzie Miejskim przy ul. Zamkowej 16 można składać wnioski na stypendia i nagrody sportowe dla sportowców i trenerów za osiągnięcia w 2018 roku. Do podziału jest w tym roku 140 tys. zł (w 2018 było 100 tys. zł).

  Stypendia i nagrody sportowe mogą dostać zawodnicy z wysokimi wynikami we współzawodnictwie sportowym oraz wyróżniający się trenerzy. Stypendium sportowe wynosi nie mniej niż 200 zł miesięcznie (wypłacane przez 12 miesięcy). Wysokość zależy od liczby złożonych wniosków oraz ważności wyników osiągniętych przez zawodników. Wnioski o przyznanie stypendium dla swoich zawodników mogą składać kluby sportowe z siedzibą w Pabianicach. Rozpatrzy je komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej i Rady Sportu i przedstawi prezydentowi propozycję podziału pieniędzy.

  W ubiegłym roku wpłynęło 101 wniosków. Stypendia sportowe otrzymało 16 osób, jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny indywidualne) – 21 osób, jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny zespołowe) – 14 osób, jednorazowe nagrody dla trenerów – 17 osób.

  Wzór wniosku znajduje się tutaj:

  https://bip.um.pabianice.pl/artykul/20/14376/ogloszenie-informacji-o-naborze-wnioskow-o-przyznanie-stypendiow-sportowych-i-nagrod-sportowych-dla-osob-fizycznych-osiagajacych-wysokie-wyniki-we-wspolzawodnictwie-sportowym-oraz-nagrod-dla-trenerow-prowadzacych-szkolenie-zawodn ikow-osiagajacych-wysokie-wyniki-we-wspolzawodnictwie-sportowym

  Udostępnij