• News will be here
 •  

  Niesamowity sukces Placówki Wsparcia Dziennego „Junior”, która wygrała 40 tys. zł w konkursie organizowanym przez sklep Ikea.

  Wręczenie ogromnego czeku na kwotę 40 tys. zł odbyło się dzisiaj, 14 lutego, w siedzibie placówki. Junior wziął udział w konkursie „Zabawa to poważna sprawa”.

  Aktualna edycja dedykowana była tematyce edukacji ekologicznej i zmian klimatu. Laureatów konkursu ekologicznego „Zabawa to poważna sprawa” wybrała komisja złożona z pracowników IKEA Retail. Oceniana była między innymi kreatywność, rzetelność i pasja dla tematyki ekologicznej, jak również możliwość efektywnego dotarcia do grup dzieci i młodzieży najbardziej potrzebujących wsparcia. Nieodłącznym elementem międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa” jest kolekcja pluszowych maskotek SAGOSKATT, tworzona we współpracy z dziećmi z całego świata. Dochód ze sprzedaży zabawek w całości zostanie przeznaczony na wsparcie zwycięskich organizacji, w tym przeprowadzenie programów edukacyjnych oraz remonty placówek.

  Laureatem w województwie łódzkim jest właśnie Placówka Wsparcia Dziennego „Junior”, która otrzymało 40.000 zł na umożliwienie placówce wyremontowanie i wyposażenie kuchni oraz montaż materacy ochronnych w sali zabaw. Młodzież, dzięki zajęciom ekologicznym dowie się dużo więcej na temat sposobów na redukcję odpadów, recyklingu i upcyclingu. Realizacja zajęć pozwoli także na większy kontakt z naturą, m.in. dzięki wycieczce do ogrodu botanicznego, założeniu zielnika i mini ogrodu obok placówki oraz stworzeniu karmników dla ptaków. W programie edukacyjnym będzie uczestniczyć około 50 podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego Junior w wieku 7-18 lat.

  Dzieciaki, które w ramach ferii spędzają czas w Juniorze, otrzymały również drobne upominki. Młodsi podopieczni dostali książeczki oraz maskotkę-foczkę, która stworzyła ich rówieśniczka z Warszawy. Starsi ucieszyli się m.in. z plecaków.

  Udostępnij