• News will be here
 • Mieszkanka Pabianic obchodziła właśnie setne urodziny. Na uroczystość przybyli goście z całej Polski, a nawet z… Los Angeles. Jubilatka olśniła swoim wyczuciem stylu, doskonałym humorem oraz wspaniałą kondycją fizyczną i psychiczną.

  Stuletnia Bożena Klass postanowiła hucznie świętować swoje urodziny. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w zabytkowym rzgowskim kościele. Nie zabrakło na niej ks. kanonika Czesława Rosiaka, byłego proboszcza parafii św. Floriana w Pabianicach, który nie omieszkał wspomnieć anegdot związanych z panią Bożenką, a tych jest wiele, bowiem to wulkan energii i poczucia humoru. Głos zabrał również Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa, który złożył najserdeczniejsze życzenia, a w prezencie wręczył książki, ponieważ stulatka do tej pory uwielbia czytać.

  Głos zabrała również Jubilatka, która pokrótce opowiedziała historię swojego życia. Przeżyła II wojnę światową, była na pracach przymusowych i w więzieniu w Niemczech. Zgromadzonym powiedziała jednak, że nie żałuje. Wojnę przeżyła, bo zaufała Bogu i otrzymała dowód na jego istnienie. Razem z nim kroczy przez całe swoje życie…

  Dalsza część gali odbyła się w sali bankietowej. Bożena Klass zaprezentowała się w pięknej czerwonej kreacji i białym futrze, dzierżąc w dłoni kieliszek szampana, jak na damę przystało. Następnie długo wysłuchiwała składanych życzeń.

  Z ogromną radością przyjęła prezent od Grzegorza Mackiewicza, prezydenta Pabianic, którego z czułością nazywa „przystojniaczkiem”. Włodarz również ma słabość do kobiety, ponieważ wręczył jej piękną, czerwoną różę z okazji walentynek oraz bukiet urodzinowych kwiatów. Pabianiczanka otrzymała także od niego odkurzacz.

  Ogromną niespodziankę przygotowała dla Jubilatki jej córka Joanna Klass. Stworzyła kilka filmików obrazujących mamę. Spotkały się one z dużym aplauzem. Na jednym z nich widać panią Bożenkę ze słynną aktorką Joanną Kulig, którą poznała na przyjęciu w Los Angeles.

  W specjalnym filmiku życzenia złożył Jubilatce aktor Adam Woronowicz, który ubolewał, że nie może pojawić się na przyjęciu urodzinowym.

  Huczna impreza trwała do późnych godzin i wiemy, że wszyscy bawili się doskonale.

  Udostępnij