• News will be here
 • Daj nakrętkę albo dwie – dobrym sercem podziel się” – taką akcję od kilkunastu już lat prowadzi Polski Czerwony Krzyż.

  Akcja ma na celu pomóc dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom. Dzięki niej już kilkanaście dzieci otrzymało sprzęt do rehabilitacji.

  – Była nią bieżnia dla dziewczynki z zanikiem mięśni. Dziewczynka bez przedramienia otrzymała wykupioną rehabilitację do ćwiczenia w celu przystosowania do założenia protezy. Dwoje dzieci skorzystało z pomocy specjalistów opłaconych dzięki akcji zbiórki nakrętek. Kolejne dwie dziewczynki otrzymały rowerki do rehabilitacji nóg. Trzy rodziny otrzymały podnośniki w celu opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi – wymienia prezes PCK Małgorzata Grabarz.

  W poniedziałek, 18 lutego, kolejny sprzęt rehabilitacyjny za zebrane nakrętki trafił do potrzebującego. Wózek-podnośnik dla inwalidy (Aks Foldy podstawowy) rodzicom Oli wręczyli przedstawiciele pabianickiego PCK (na zdjęciu). Będzie wykorzystywany do codziennej opieki nad niepełnosprawną córką.

  – Do akcji od kilku lat włączają się mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej z ulicy Smugowej. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie – mówi pani prezes.

  Nakrętki można przynosić codziennie do siedziby PCK przy ul. Moniuszki 16.

  foto: PCK

  Udostępnij