• News will be here
 •  

  Przestępcze trio wpadło na gorącym uczynku podczas włamania do domu jednorodzinnego. Do ich zatrzymania przyczynili się obok łódzkich i radomszczańskich również pabianiccy policjanci.

  Okradali właścicieli domów jednorodzinnych na terenie całego kraju. Wpadli na „gorącym uczynku” w Radomsku. Podejrzani trafili za kraty aresztu śledczego.

  Do zatrzymania grupy włamywaczy doszło 14 lutego niemal bezpośrednio po tym, jak włamali się i okradli jeden z domów jednorodzinnych w Radomsku. Kryminalni chwilę po włamaniu zatrzymali pojazd, którym poruszali się przestępcy. Podczas przeszukania samochodu ujawnili biżuterię, zegarki, perfumy oraz pieniądze należące do pokrzywdzonych.

  Najstarszy z zatrzymanych to mieszkaniec Łodzi, pozostali to pabianiczanie. Mundurowi podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania znaleźli i zabezpieczyli dużą ilość biżuterii i przedmiotów stanowiących wyposażenie domów. Odzyskane przedmioty wrócą do prawowitych właścicieli.

  Złodzieje, wykorzystując nieobecność domowników, włamywali się do domów i kradli pieniądze oraz wartościowe przedmioty, które następnie mogli sprzedać. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Radomszczański sąd zastosował wobec 39-letniej kobiety i dwóch jej kompanów w wieku 59 i 41 lat areszt tymczasowy na trzy miesiące. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa. Ustalają również, czy przestępcze trio ma związek z serią włamań, do jakiej doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu pabianickiego.

  foto: policja

  Udostępnij