• News will be here
 • Takiego wydarzenia w Pabianicach jeszcze nie było. Zostaliśmy gospodarzem mistrzostw Polski w biegu na 100 km.

  Będzie to edycja szczególna, bo rozegrana w stulecie istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Współorganizatorem jest lokalny amatorski klub „O co biega”. Zawody mają zostać przeprowadzone podczas nowej imprezy „UltraPark Weekend”. Wydarzenie ma promować bieganie na dystansach dłuższych niż maraton. W programie znajdzie się m.in. bieg 48-godzinny oraz na 50 km. Zapisy trwają.

  – Bardzo się cieszymy z tego, że u nas będą mistrzostwa. Wszystko zaczęło się od pomysłu na bieg 48-godzinny. Chcieliśmy zrobić imprezę, w której mogłaby wystartować nasza czołówka. Polacy odnoszą spore sukcesy na świecie w tej konkurencji i brakowało takiego biegu u nas. Pojawiły się kolejne dystanse, atestowane 50 km i 100 km. Pojawił się więc pomysł, żeby w Pabianicach zrobić mistrzostwa Polski – mówi Piotr Kardas, dyrektor imprezy.

  Mistrzostwa Polski w biegu na 100 km rozegrane zostaną w parku Wolności na atestowanej pętli o długości 1535,16 m. Uczestnicy pokonają 65 okrążeń plus krótki dobieg. Limit trasy to 13 godzin.

  – Trasa jest bardzo szybka. Nie ma ostrych zakrętów, tylko łuki. Biegniemy po asfalcie, w cieniu drzew, dlatego uważam, że można pokusić się o dobre wyniki. Swój udział już potwierdziło wielu zawodników z krajowej czołówki – informuje organizator.

  Supermaraton 100 km i rozgrywane w jego ramach 11. Mistrzostwa Polski mężczyzn i 4. Mistrzostwa Polski kobiet na dystansie 100 km zaplanowano na 8 czerwca. Limit uczestników „setki” to 100 osób, na wszystkie konkurencje UltraPark Weekend – 200 osób. Przypomnijmy, że w mistrzostwach kraju mogą być tylko klasyfikowani zawodnicy z licencją PZLA.

  Rok temu na terenie warszawskiego AWF złoto MP na 100 km zdobyli Piotr Stachyra z czasem 7:09:23 oraz Małgorzata Pazda-Pozorska (na zdjęciu) z wynikiem 8:05:38, bijąc rekord Polski.

  Udostępnij