• Na początku marca na Lewitynie ma ruszyć budowa wodnego placu zabaw. Znaleziono również wykonawcę na realizację pumptracku.

    Jak udało nam się dowiedzieć, finalizowane są sprawy dokumentacji związanej z budową wodnego placu zabaw. Zdaniem Piotra Adamskiego, dyrektora MOSiR-u, prace budowlane mogą się rozpocząć na początku marca. Inwestycja ma być zakończona w połowie czerwca. Powstaje ona w miejscu restauracji „Turkus”. Ma pomieścić siedemnaście wodnych zabawek oraz dwa tarasy widokowe.

    Wyłoniono już wykonawcę, który zbuduje pumptrack, czyli tor do jazdy rowerem. Niezbędne było rozpisanie dwóch przetargów. Do pierwszego zgłosiło się dwóch wykonawców, jednak jedna z ofert była o blisko 85 tys. zł większa niż zakładał budżet, a druga miała mniejszy okres gwarancji. Do drugiego przetargu zgłosił się jeden przedsiębiorca, ale zmieścił się w terminie gwarancji i budżecie. Tor ma wykonać do końca czerwca. Będzie złożony z przeszkód (nasypów) oraz zakrętów tworzących pętle. Obok tej inwestycji nie zabraknie również elementów małej architektury, czyli ławek, stolików oraz koszy na śmieci.

    Udostępnij