• News will be here
 • We wtorek na krańcówce przy dworcu kolejowym stanął ostatni z pięciu biletomatów stacjonarnych kupionych w ramach projektu Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach.

  W pięciu automatach rozstawionych w mieście można płacić gotówką lub kartą. Do dyspozycji pasażerów jest też 10 biletomatów mobilnych w autobusach. Stacjonarne okazały się dużo popularniejsze od tych mobilnych.

  W biletomatach na przystankach pasażerowie kupili w styczniu 9.748 biletów (73% wszystkich kupowanych z automatów). Pozostałe 27% transakcji (3.570 biletów) przebiegało w biletomatach mobilnych w 17 autobusach.

  Najwięcej biletów (4.077 sztuk) kupiono na przystanku Kilińskiego/SDH. Dużą popularnością cieszy się też automat na przystanku Grota Roweckiego/Gryzla, w którym kupiono 2.365 biletów. Niewiele mniej biletów (2.165) kupiono na przystanku Kilińskiego/Zamkowa. Z kolei biletomat przy szpitalu sprzedał ich 1.141. Czas pokaże, ile biletów kupią pasażerowie w nowo zainstalowanym biletomacie przy dworcu PKP.

  W automatach możemy kupić bilety papierowe jednostrefowe, normalne i ulgowe, za 65 groszy. Można też kupić bilety okresowe na migawkę. Dostępne są bilety miejskie i bilety łódzkie oraz łaskie na linię D i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na strefę A. W styczniu 2019r. pasażerowie kupili w biletomatach 13.318 biletów.

  Udostępnij